שיפוץ בניין

חושבים על שיפוץ בניין משותף?

לא מעט קורה שאנו רואים בניינים מוזנחים: קירות דהויים ואף מתקלפים, בעיות עובש, מרצפות שקועות, וצמחיית כניסה שגדלה פרא וללא טיפול. דיירי הבניין ודאי היו שמחים לפעול לשיפוצים בבניין משותף, אך הוצאות שיפוצים בבניין משותף הן גבוהות, ולוועד הבית לא קל להשיג אותן.

חשוב לדעת שמבנה מוזנח הוא לא רק נראה לעין לא נעים ולא אסטטי. בניין כזה מאבד את הערך הכספי שלו, וערך הדירות שבו יורד, נתוני הנדל"ן מצביעים על מיקום מוזנח כמוריד את ערך הדירות, כך שמדובר בהפסד כלכלי ארוך טווח. וחשוב מכל: מבנה מוזנח עלול להוות לדיירים סכנה של ממש.

חברתנו מתמחה בשיפוץ בניין משותף ובשיקום בעת הצורך, על ידי קבלן שיפוץ בניינים מומחה.

אנו מתמתחים בשיפוצים בבניין משותף, שיפוץ מעטפת בניין, שיפוץ קירות, שיפוץ חזית בניין ושיפוץ כניסה לבניין עם כל מה שכרוך בכך.

שיפוץ מבנים- מה זה אומר?

על פי רוב דיירי הבניין מתנגדים לשיפוצים בבניין משותף בשל סיבה כלכלית, חוסר ביכולת כלכלית או אי רצון להשתתף בנטל עלויות שיפוץ בניין משותף. בשל ההתנגדות התהליך ארוך ומייגע, וגם בשל החלטות שנדרש לקבל- כמו בחירת קבלן שיפוץ בניינים וסוג החומרים. וועד הבניין ובעל הנכס נדרשים להיאזר בסבלנות רבה ולפעול לשכנוע הדיירים ולשיפוץ בניין רוב נדרש של הסכמת דיירים. עובדה זו לעתים משפיעה על בחירת מפרט זול וסוגי חומרים זולים. חשוב לזכור שכל השקעה מעלה את ערכו של הנכס, גם אם אינה גבוהה.

בשיפוץ בניין משותף נדרשות עבודות מגוונות וסוגי שיפוצים שונים:

שיפוץ חזית בניין

שיפוץ חזית בניין הכוללת חיזוק וחידוש של פני המבנה וכן תיקון ליקויים היא השקעה משתלמת לכל דיירי הבניין. נתוני הנדל"ן מלמדים כי שיפוץ חזית בניין מעלה את הערך של כל דירה בחמישה עשר עד עשרים אחוזים.

מומלץ לבצע שיפוץ חזית בניין אצל קבלני שיפוץ בניינים או חברות המתמחות בכך שהם מבוססים, אמינים ומנוסים, וילוו אתכם יד ביד בכל תהליך השיפוצים בבניין משותף.

חשוב ששיפוץ חזית בניין תתבצע ברמה גבוהה ואיכותית של ביצוע וגימור, על מנת שתחזיק מעמד לטווח ארוך. שירותי שיפוץ חזית בניין כוללים שיקום של העמודים ושל בטון וטיח במצבי התפוררות, צביעה וחידוש או חיפוי של מעטפת המבנה, איטום של הקירות ושל הגגות, וכן עבודות חידוש חיצוניות כמו שיפוץ שבילים, אבנים משתלבות, אספלט ומחסומי כניסה, חידוש גינה ומערכת השקיה ועוד.

שיפוץ מעטפת בניין

בבניינים רבים יש צורך בשיפוץ מעטפת בניין ובטיוח חיצוני לפני שמתחילים בעבודת השיפוץ הכללית. לאחר הטיוח מורחים עליו פרמייר אשר שומר על הטיח של הקירות, וכן טיח צבעוני. לטיח צבעוני ניתן להשתמש בטיח אקרילי או בשליכט צבעוני. הוא כרוך בעלות גבוהה יחסית בשל היקף עבודה רב ועלות גבוהה של חומרים.

להשגת מראה יוקרתי למבנה ניתן לחפותו בשיש, בפסיפס או בחומרי חיפוי אחרים, אלא שכמובן החומרים והיקף העבודה כרוכים בעלויות גבוהות יותר.

איטום של סדקים קלים וצביעה:

צביעת הבניין ואיטום הסדקים הן עבודות קלות בלבד, בעלות לא גבוהה, אך ביכלתו לחולל שינויים דרסטיים במראהו של הבניין כולו. עלות של שיפוץ כזה קרובה לעלות של צביעת דירות הדיירים, והיא כוללת את איטום הסדקים בכל הבניין וצביעה חיצונית של 2 שכבות.